Paskutinė Samurai Springs 12:1 staigmena milijono dolerių Oaklawn handikape – Žirgų lenktynių naujienos

Paskutinis Samurajus ir Jonas Courtas pakeliui į keturių trukmių pergalę Oaklawn handicap

Lengvai vertinamas paskutinis samurajus šeštadienį Oaklawn parke iškovojo ryškią atviro ilgio pergalę 1 milijono dolerių vertės Oaklawn Handicap (G2) turnyre.

Ketverių metų Malibu Moon sūnus nusiminęs 12:1, su Jon Court skrido keturiais atstumais ir greitu bėgimu įveikė 1 1/8 mylios vyresniems bėgikams per 1:49,32. Jis grąžino 27 USD.

Nustačius ankstyvą tempą – 23,94 pirmajame ketvirtyje ir 48,34 pusę mylios – Paskutinis Samurajus prarado pranašumą Plainsmanui ištiesdamas nugarą ir užėmė trečią vietą. Išsaugojęs žemę paskutiniame posūkyje, jis pasitikėjo galva priekyje, kai grįžo namo, ir aiškaus lygio atsiliko.

Fearless, 6-5 favoritas, kuris praėjusių metų lenktynėse buvo antras, vėl finišavo antras, o Plainsmanas finišavo trečias, atidavęs komandą paskutiniajam samurajui ruože, o po to buvo antras. Jis dviem ilgiais aplenkė 2021 m. Arkanzaso derbio (G1) nugalėtoją „Super Stock“ ir liko ketvirtas.

„Jam buvo gera pertrauka“, – apie Paskutinįjį samurajų sakė Courtas. „Žinojome, kad greitis šiandien buvo sunkus ir jis gali atsigulti. Galėjome diktuoti mums patogų tempą ir finišavome gerai priekyje. Man patinka, kai toks planas susideda.

Dalaso Stewarto mokomas Willis Horton Racing, Paskutinis Samurajus uždirbo 600 000 USD laimėtojo „Oaklawn“ piniginės dalį, pagerindamas savo karjeros liniją iki 4-3-2 iš 15 startų ir uždirbęs 946 744 USD. Savo gyvenimo aprašyme jis turi dar vieną laimėjimą poinsettia Stakes praėjusį gruodį Oaklawn mieste.

Paskutinis Samurajus sumažino iki 1 1/8 mylios po to, kai finišavo antras, jį sumušė milijonierius laimėjęs Lone Rock’as, paskutinį kartą įtrauktas į sąrašą Temperence Hill Stakes, 1,5 mylios, balandžio 3 d. Hot Springs, Ark. takelis.

„Su juo patyrėme nedidelę nesėkmę“, – sakė Stewartas. „Praleidome šiek tiek laiko su juo, bet per tą pusantros mylios grįžome į vėžes (Temperence Hill Stakes). Tai buvo tikrai drąsios lenktynės prieš gražų žirgą (Lone Rock). Jis ką tik išėjo iš lenktynių taip gerai, įveikęs tą pusantro mylios, atvažiavo su geru darbu ir ką tik praėjo iš ten. Toks gražus arklys. Tikimės, kad jam bus dideli metai.

„Tiesiog norėjome užimti nedidelę poziciją. Jonas (Teismas) atliko gerą darbą vertindamas tempą: 48 (pusei myliai) nebuvo toks blogas, atleido juos, bet ne taip toli. Niekada nėra blogai išlipti pro vartus ir apvažiuoti pirmąjį posūkį Oaklawn, kad nesupyktumėte. Atrodo, kad taip nutinka dažnai, bet jis padarė gerą darbą. Stogo viduje laikėsi savo pozicijos, nevažiavo per greitai, didelis arklys, išlaikė jį ramiai ir gerai grįžo namo.

Paskutinė samurajaus pergalė pažymėjo antrąją iš eilės Oaklawn handicap Willisui Hortonui iš Maršalo (Ark). po to, kai pernai laimėjo bendradarbiaujanti „Silver State“.

„Last Samurai“, išveistas Kentukyje, įmonės „Stonestreet Thoroughbred Holdings“, išaugino pirmoji samurajų kumelė ledi Samuri.