Kentukio derbio parengiamojo savaitgalio kalendorius

Nuotrauka: Hodges Photography

Pastarųjų septynių mėnesių pažadai ir spėlionės pereina į rimtesnį etapą, nes šį savaitgalį prasidės didžiausios Kentukio derbio atrankos rungtynės.

Turėdami 100-40-20-10 taškų iki keturių geriausių atrankos turnyrų, šeštadienio Luizianos derbis (G1) ir JAE derbis (G2) suteikia pirmąją ir antrąją vietas užėmusiems bilietą prie starto vartų gegužės mėnesį. Trečiosios vietos taškų gali pakakti, kad iškreiptų pusiausvyrą tiems, kurie yra 20 taškų srityje. JAV bėgikai taip pat žaidžia sekmadienį Sunland Park Derby (G3), kurio nugalėtojas turi 50 taškų.

Kelias į Kentukio ąžuolus taip pat pakyla su Fair Grounds Oaks (G2) ir Sunland Park Oaks.

Dauguma šių lenktynių jau ištraukti. Štai tikėtini laukai.

Kentukio derbio atrankos varžybos

Luizianos derbis (G1), šeštadienis, mugės aikštė, 1 3/16 mylių, 3 metų vaikai, 100-40-20-10 Kentukio derbio taškų

„Epicenter“ – antrasis Kentukio derbio lyderių sąraše su 64 taškais – yra 7:5 ryto favoritas po jo pergalės „Vartai iki laidų“ „Risen Star“ (G2). Vienintelis jo pralaimėjimas per paskutinius keturis startus buvo patirtas, kai Call Me Midnight (taip pat čia, rezultatu 6:1) sugavo jį prie laido Lecomte (G3). Medinos pionierius išblėso ir užėmė ketvirtą vietą „Risen Star“ – pirmasis jo startas, ir yra antrasis pasirinkimas. Rattle N Roll taip pat yra 6:1 po to, kai po savo Breeders’ Futurity (G1) pergalės ir užėmė šeštąją vietą jaunystės fontane (G2).

JAE derbis (G2), Meidanas, šeštadienis, 1 3/16 mylių, 3 metų vaikai, 100-40-20-10 taškų

JAV čia turi trijų žirgų kontingentą. Pinehurst, penktasis Breeders’ Cup Juvenile, metus pradėjo pralaimėjęs Forbidden Kingdom San Visente (G2), o vėliau išvyko į Artimuosius Rytus ir laimėjo Saudo Arabijos derbį (G3). (Kaip Bob Baffert stažuotojas, jis neturi teisės pelnyti Derbio taškų.) Gilded Age trečioji vieta Viterse (G3) buvo pirmasis startas po to, kai lapkričio mėnesį palaužė mergaitę. Nuo tada, kai „Cecil B. DeMille“ (G3) užėmė devintą vietą, „Get Back Goldie“ du kartus lenktyniavo Meydane – šeštoje paskutinėje rungtyje, o prieš tai laimėjo.

Sunland Park Derby (G3), Sunland Park, sekmadienis, 1 1/8 mylių, 3 metų vaikai, 50-20-10-5 taškai

Los Andželo ateities (G2) nugalėtojas Slow Down Andy siųs į Sunland parką, kad iššūkis Mine That Bird Derby nugalėtojui Straight Up G. Šiose lenktynėse taip pat grįžta keturi kiti bėgikai iš Mine That Bird. Bye Bye Bobby, Pepper Spray ir Chrome King yra vieninteliai kitų statymų nugalėtojai šioje srityje. Tik „Slow Down“ Andy laimi pagal statymus.

Kentucky Oaks atrankos varžybos

Fair Grounds Oaks (G2), Fair Grounds, šeštadienis, 1 1/16 mylių, 3 metų kumelės, 100-40-20-10 Kentucky Oaks taškų

Čempionė, dvejų metų kumelė Echo Zulu, 2022 m. debiutavo 5 už 5. Turnerloose’as pernai pradėjo daug žadančią veją, bet užėmė paskutinę vietą Veisėjų taurės jauniklių kumelių turfoje. Perėjus į purvą, praėjusį mėnesį ji laimėjo Rachel Alexandra (G2) mugės aikštėje. Favoras šiais metais laimėjo abu startus už Toddą Pletcherį ir išbandys savo pirmuosius statymus.

Sunland Park Oaks (įtraukta į sąrašą), Sunland Park, sekmadienis, 1 1/16 mylių, 3 metų kumelės, 50-20-10-5 taškai

Miss Hard Knocks šiemet yra 3 prieš 3 ir iškovojo dvi pergales „Sunland“ turnyre. Paskutinė jos pergalė buvo „Island Fashion“, o čia prie jos prisijungs dar penki tų lenktynių startuoliai. Erškėčių karalienė turi 4 Kentucky Oaks taškus iš savo antrosios vietos Las Virgenes (G3), kur ją 13 ilgių įveikė Adare Manor.

Kiti įvertinami statymai

„New Orleans Classic“ (G2), mugės vieta, šeštadienis, 1 1/8 mylių, 4 metų ir vyresni

Nuo balandžio mėnesio buvęs nuošalyje, Proxy pirmą kartą šiuos metus pradėjo mugės aikštėje laimėdamas 3 3/4 ilgio pašalpą. Olimpiadoje laimėjo tris iš paskutinių keturių startų, įskaitant „Mineshaft“ (G3) paskutinįjį turnyrą. Super Stock – praėjusių metų Arkanzaso derbio (G1) nugalėtojas – užėmė paskutinę vietą Razorback paskutiniame turnyre (G3).

Muniz Memorial Classic (G2) pristatė Žirgų lenktynių tautaMugės vieta, šeštadienis, 1 1/8 mylios (velėna), 4 metų ir vyresni

„Cavalry Charge“ pergalė „Fair Grounds Stakes“ (G3) buvo pirmasis jo startas skaičiuojant statymus. Čia taip pat įrašyti keturi bėgikai, kuriuos jis nugalėjo. Kita paslaptis, praėjusiais metais 3 prieš 7, 2022 m. pradėjo laimėti John B. Connally Turf taurę (G3) aklavietėje. „Sacred Life“ laimėjo „Knickerbocker“ (G3) ir užėmė „Seabiscuit“ (G2) antrąją vietą, o „Pegasus World Cup Turf“ (G1) užėmė šeštąją vietą.

Santa Ana Stakes (G3), Santa Anita, šeštadienis, 1 1/4 mylios (velėna), kumelės ir kumelės, 4 metų ir vyresni

Kovo 5 d. „Buena Vista“ (G3) „Going To Vegas“ užėmė antrąją vietą – tai pirmasis jos startas po to, kai „Breeders’ Cup Filly and Mare Turf“ užėmė 11 vietą iš 12. Čia taip pat galimi „Buena Vista“ trečios, ketvirtos ir penktos vietos laimėtojai. Niege Blanche pergalė „Astra“ (G3) buvo antra jos pergalė iš eilės ir ketvirtoji per paskutinius šešis startus.

Redaktoriaus pastaba: „Horse Racing Nation“ yra Luizianos derbio dienos mugės aikštėje žiniasklaidos partneris ir pristato „Muniz Classic“ rėmėją.