Kentukio derbio lenktynių ilgis ir atstumas: kiek trunka lenktynės?

Yra priežastis, kodėl tai vadinama įdomiausiomis dviem minutėmis sporte. Norint įveikti iki 20 trejų metų grynakraujų, besivaržančių dėl Kentukio derbio (G1) karūnos ir įprastos rožių girliandos, reikia jėgos, ištvermės ir taktinio greičio derinio, kad būtų galima įveikti 1 1 / 4 mylių lenktynės per maždaug 120 sekundžių.

Koks yra tradicinis Kentukio derbio ilgis?

Nors šiandieninės lenktynės tęsiasi 1 1/4 mylių (arba 10 furlongų ilgio), Kentukio derbis prasidėjo kaip 1 1/2 mylios lenktynės, vykstančios istorinėje Churchill Downs lenktynių trasoje Luisvilyje, Kentukyje.

1875 m. įžanginiame Kentukio derbyje Aristidas vienu ketvirtadaliu triumfavo prieš antrąją vietą užėmusį Vulkaną 12 furgonų lenktynėse 2:37,75.

Po keturiolikos metų kaštonų jauniklis Spokane’as laimėjo Rožių bėgimą per 2:34,5, greičiausią laimėtą Derbio laiką – 1 1/2 mylios.

1896 m. Kentukio derbis buvo sutrumpintas iki 1 1/4 mylios, nes buvo manoma, kad 1 1/2 mylios atstumas yra per ilgas, kad trejų metų vaikai galėtų bėgti taip anksti pavasarį.

Šiandien 1 1/4 mylios lenktynės paprastai yra ilgiausia distancija, per kurią Derbyje buvo įveikta iki tol per savo karjerą.

Koks yra greičiausias Kentukio derbio laikas 1 1/4 mylios?

Nuo 1896 m. pirmasis trigubo karūnos brangakmenis buvo nubėgtas 1 1/4 mylios, o tik du žirgai laimėjo Kentukio derbį per mažiau nei dvi minutes.

Pirmasis Derbį laimėjo 1973 m. Sekretoriatas su trumpesniu nei dviejų minučių žaidimu. Šlovės muziejaus trenerio Lucieno Laurino vadovaujamas sekretoriatas ir žokėjas Ronas Turcotte’as laimėjo Kentukio derbį rezultatu 1:59,4, o tai yra rekordas 1 1/4 mylių iki šių dienų.

Kaštonų jauniklis, pravarde Big Red, 2 1/2 ilgio įveikė antrosios vietos laimėtoją Shamą. Sham iš Claiborne Farm iš tikrųjų priklauso antras greičiausias Kentukio Derbio laikas 1:59 4/5 sekundės, tačiau žygdarbį iš esmės nustelbė vienas didžiausių visų laikų lenktyninių žirgų.

Vienintelis kitas grynakraujis, Kentukio derbį įveikęs greičiau nei per dvi minutes, yra Monarchosas, 1 1/4 mylios žygį įveikęs per 1:59,97.

Koks yra lėčiausias Kentukio derbio laikas 1 1/4 mylios?

1908 m. Stone Street pelnė nepavydėtiną išskirtinumą – laimėjo Kentukio derbį lėčiausiu laiku (2:15,2) – 1 1/4 mylios. Įlankos asilailis buvo toli tarp aštuonių žirgų lauko, bet tą dieną įveikė savo varžybas purvinoje trasoje.

Prieš Kentukio derbį Stone Street nebuvo laimėjęs jokių pagrindinių statymų lenktynių ir po pergalės pirmąjį gegužės šeštadienį niekada nelaimėjo kitų svarbių lenktynių.